Victor Ananis’a Bir Ödül Daha!

III. Oğlak ve Çoban Şenliği düzenleme kurulu bu yıl ilk kez, Türkiye’de tarımı ülkenin sürdürülebilir kalkınması için vazgeçilmez bir değer olarak gören, tarımın var olan sorunlarını kamuoyu nezdinde görünür kılmaya çalışan, ülke tarımının yaşadığı sorunlara yeni ve yaratıcı çözümler üreten, bilim, medya, sivil toplum ve sanat alanında 4 isim ve kuruluşa çiftçi ve doğa dostu bir tarım için “2012 Turuncu Yağlık Ödülleri” vermeyi kararlaştırdı.
Çiftçi ve doğa dostu tarıma katkıda bulunanlara 2012 yılında ilk kez verilen Turuncu Yağlık Ödülleri’nin  “Sivil toplum” alanındaki sahibi Buğday Derneği’nin kurucusu Victor Ananias oldu.
6 Mayıs Pazar günü Çine-Kavşit Yaylasında 10 bine yakın Güney Egeli’nin katılımıyla üçüncüsü kutlanan Oğlak ve Çoban Şenliği’nde açıklanan Turuncu Yağlık Ödülleri “sivil toplum” alanında Buğday Derneği’nin kurucusu Victor Ananias’a, “medya” alanında gazeteci Ali Ekber Yıldırım’a, “bilim” alanında Ege Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı’ya ve “sanat” alanında da yönetmen Yüksel Aksu’ya verildi.

Victor Ananias doğaya adanmış bir yürekti. Bodrum’un ıssız kalmış son tepesinde,kanadı kopuk bir yeldeğirmeninin kıyısında, onun, öyküsünü rüzgar anlatır.
Ey güzel çocuk... Ey güzel çocuk! Victor isimli iyilik meleği! Seni ancak rüzgar anlatır.

Sayfa Başına Git

Victor Ananias