Victor’u andık

Geçen yıl 3 Mart’ta kaybettiğimiz Buğday hareketinin fikir babası ve Buğday Derneği’nin  kurucusu ve vizyoneri Victor, aramızdan ayrılışının birinci yıldönümünde Bodrum Bitez’deki kabri başında ailesi ve yakınları tarafından anıldı.
Victor’un “Yaşam Dönüşümdür” yazan mezarına çiçekler bırakıldı, buğday tohumları serpildi. Kurucusu olduğu %100 Ekolojik halk pazarlarının ilk halkası olan Şişli ve Kartal %100 Ekolojik Pazarlar da anısına helvalar kavruldu, imece usulü “hayır” sofraları kuruldu ve onunla ilgili anılar paylaşıldı.
Buğday Derneği %100 Ekolojik Pazarlar Koordinatörü Batur Şehirlioğlu, “Onun mirası ekolojik yaşam kültürü oldu. Bu mirası sahip çıkanlar olarak sürdürebileceğimize inanıyoruz. Teşekkürler Victor” derken, çiftçi arkadaşı İbrahim Balta da “Organik tarımın ne olduğunu ondan öğrendik. Bize anlattı, gösterdi, yaşattı. Attığın tohumları yeşertecek, kurduğun pazarları yaşatacağız Victor” şeklinde konuştu. Victor için 7 Mart’ta da Kaz Dağları’ndaki Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi’nde bir anma töreni ve “hayır” gerçekleştirildi.

Victor Ananias doğaya adanmış bir yürekti. Bodrum’un ıssız kalmış son tepesinde,kanadı kopuk bir yeldeğirmeninin kıyısında, onun, öyküsünü rüzgar anlatır.
Ey güzel çocuk... Ey güzel çocuk! Victor isimli iyilik meleği! Seni ancak rüzgar anlatır.

Sayfa Başına Git

Victor Ananias