Victor’u uğurladık

Victor’u 5 Mart Cumartesi günü öğlen namazının ardından Bodrum Bitez Camii’nden son yolculuğuna uğurladık.

Ekolojik yaşamı destekleme konusunda öncü projelerin yaratıcısı, derneğimizin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Victor’u 5 Mart Cumartesi günü öğlen namazının ardından Bodrum Bitez Camii’nden son yolculuğuna uğurladık.

Ailesi, arkadaşları ve ekolojik yaşam dostlarından oluşan çok kalabalık bir toplulukla uğurladığımız Victor’u Bitez mezarlığında toprağa verdik.

Derneğimizin %100 Ekolojik Pazarlar ortağı Kartal Belediyesi tarafından kaldırılan iki otobüs İstanbul’dan gelen dostlarını Bodrum’a taşıdı. Dostları, arkadaşları ve ailesinin yanı sıra Türkiye’nin çeşitli yerlerinden ekolojik yaşam dostları, doğa korumacılar, çiftçiler ve ekolojik pazarcılar cenazede hazır bulundu.

Victor’un Kaz Dağları’ndaki bahçesinden alınan zeytin yapraklarıyla bezenmiş bir örtüyle kaplanmış cenazesi, dostlarının omuzlarında, yüzlerce kişinin katılımıyla Bitez mezarlığına taşındı. Çok sevdiği ölümsüz zeytin ağaçlarıyla çevrili bir alanda toprağa verdiğimiz Victor’umuzun üzerine Bursa Karacabey, Samsun, Fethiye, Afyon, Antalya’daki TATUTA çiftliklerimizden ve Kaz Dağların’daki bahçesinden gelen toprakları koyduk.

“Attığı tohumları biz yeşerteceğiz” diyerek bu toprağa çeşitli tohumlar da serptik. Ettiğimiz duaların ardından Antalya Elmalı’dan TATUTA çiftçimiz Serdar Tanal, Yunus Emre’nin “Selam Olsun” şiirini okudu, yakın arkadaşı Tugay Başar da başucunda ney üfledi. Victor’umuzun derneğimizde başlattığı ekolojik yaşamla ilgili projelerini sürdüreceğiz. Rahat uyu Victor, attığın tohumları yeşertmeye biz devam edeceğiz.

Ruhun şad olsun!

http://bugday.org/portal/haber_detay.php?hid=4400

Victor Ananias doğaya adanmış bir yürekti. Bodrum’un ıssız kalmış son tepesinde,kanadı kopuk bir yeldeğirmeninin kıyısında, onun, öyküsünü rüzgar anlatır.
Ey güzel çocuk... Ey güzel çocuk! Victor isimli iyilik meleği! Seni ancak rüzgar anlatır.

Sayfa Başına Git

Victor Ananias