Victor’un attığı tohumlar yeşeriyor, yeniden tohum oluyor!

2011′in Mart ayında kaybettiğimiz, Buğday’ın kurucusu, vizyoneri, lideri ve yöneticisi Victor Ananias’ın cenazesinde ve takiben ilk hafta gerçekleşen anma etkinliklerinde Buğday’ın dağıttığı tohumlar dünyanın bir çok yerinde toprakla buluştu, ekildi ve yeşerdi. Birçok kişi şaşırtıcı şekilde Buğday ile bu tohumların öykülerini paylaştı.

Şimdi ise tohum alma zamanı!

Buğday olarak istedik ki, bu tohumların devamlılığını sağlayalım, yıllar boyu Victor’un tohumları sembolik olarak bu tohumlardan üreyen tohumlarla devam etsin. Bu nedenle, paylaştığımız ve üzerinde “attığın tohumları biz yeşerteceğiz” sözü olan paketlerden çıkan tohumları saksısına, bahçesine, tarlasının bir köşesine eken dostlarımızı, bu tohumlardan elde ettikleri tohumların bir kısmını ve hikâyelerini bizimle paylaşmaya davet ediyoruz.

Toplanan tohumlar, tek tek yeniden paketlenerek Victor Ananias’ın ölüm yıldönümü olan 3 Mart 2012’de takas etkinliği sırasında yeniden dağıtılacak ve toplanan üretim hikâyeleri Buğday iletişim ağı kanalları ile paylaşılacak.

Tohumların, aşağıdaki bilgilerle verdiğimiz adrese postalanmasını rica ediyoruz:

  • Tohum çeşidinin adı:
  • Ekim tarihi:
  • Ekilen yer (mevkii, bölge, köy, kasaba, şehir):
  • Eken / yetiştiren kişi:
  • İletişim bilgisi (tel / e-posta / adres):
  • Yetiştirmeye ilişkin herhangi bir not:
  • Hikâyeniz:

İletişim Bilgileri ve Posta:

Güneşin Aydemir

PTT için: PK 29. Küçükkuyu, Çanakkale

Kargo için: Herhangi bir kargo şirketinin Altınoluk (Balıkesir Şubesi’ne)

Victor’un tohumları iletişim ve sorular için: gunesin@bugday.org

Victor Ananias doğaya adanmış bir yürekti. Bodrum’un ıssız kalmış son tepesinde,kanadı kopuk bir yeldeğirmeninin kıyısında, onun, öyküsünü rüzgar anlatır.
Ey güzel çocuk... Ey güzel çocuk! Victor isimli iyilik meleği! Seni ancak rüzgar anlatır.

Sayfa Başına Git

Victor Ananias