Ekolojik Dönüşüm Rehberi

Victor Ananias’ın, yaşamı boyunca yaptığı gözlem ve eylemlerin bir özünü sunan ve üç günde yoğunlaşarak, tek seferde yazdığı metinden oluşan, Ekolojik Dönüşüm Rehberi,Buğday Derneği tarafından yayımlandı. Ananias, hazırladığı rehber, kişilerin bireysel ve sosyal sorumluluk adımları için bir ölçme ve değerlendirme yöntemi öneriyor. 56 sayfalık Ekolojik Dönüşüm Rehberi, Nefes Alırken, Üretirken, Beslenirken, Dinlenirken, Temizlik ve Atıklar, Kılık-Kıyafet, Sermayemiz Zaman, Barınırken, Ulaşırken, Niyet ve İfade başlıklı 10 bölümden oluşuyor ve her bölümde 10’ar test cümlesi bulunuyor.

Victor Ananias, rehberde dönüşüm çemberine girişi, kişinin hali hazırdaki durumunun belirlenmesiyle tanımlıyor. Yaşamını ekolojik yaşamla uyum yönünde dönüştürmek isteyenler, rehberdeki başlıkların altında yer alan 10 soruda sunulan seçeneklere göre, belli aralıklarla testi uygulayarak, durumlarını ne oranda değişime uğrattıklarını ölçebiliyor.

Okurlarını bir ekolojik dönüşüm yolculuğuna çıkaran rehberdeki testleri çözenler, atacakları adımlar konusunda yardıma ihtiyaç duyabiliyor. Bu nedenle Buğday Derneği, başlattığı Dönüşüm Kitaplığı ile rehber okurlarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Dönüşüm Kitaplığı’nda bugune kadar Dinlenirken bölümündeki testleri çözerken rehber olabilecek “Doğa Dostu Turist ve Gönüllü Olma Rehberi” ile Üretirken bölümündeki testlerde rehber olabilecek “Atalık Tohumlar İçin Yetiştirici Rehberi” adlı kitaplar yayımlandı.

Ekolojik Yaşam Rehberi’ni edinmek için tıklayın: dukkan.bugday.org

Victor Ananias doğaya adanmış bir yürekti. Bodrum’un ıssız kalmış son tepesinde,kanadı kopuk bir yeldeğirmeninin kıyısında, onun, öyküsünü rüzgar anlatır.
Ey güzel çocuk... Ey güzel çocuk! Victor isimli iyilik meleği! Seni ancak rüzgar anlatır.

Sayfa Başına Git

Victor Ananias