Ödülleri

Victor Ananias’ın, ekolojik yaşam bilgisinin yayılması konusunda attığı adımlar Türkiye ve dünyanın pek çok yerinde övgüye layık görüldü. Özellikle ekolojik tarımın yaygınlaşması konusunda gösterdiği çabalar bu alanda dünyanın önde gelen kurumları tarafından ödüllendirildi.

2005 yılında, dünyanın önde gelen ekolojik ürün fuarlarından biri olan BIOFACH Amerika’yı düzenleyen New Hope Media tarafından ekolojik yaşam ve tarım alanında dünyada geleceğin beş liderinden biri seçildi. IFOAM’ın aday göstermesiyle, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nde yaptığı çalışmalar nedeniyle, geleceğin liderleri arasında gösterilen Ananias ödülünü, 15 Eylül’de, Washington DC’de düzenlenen törende aldı.

2008 Haziranı’nda ise İtalya’da gerçekleştirilen IFOAM Genel Kurulu’nda Tek Dünya “One World” ödülünün beş finalistinden biri oldu. Ekolojik tarım alanında dünyanın öncü liderlerinden biri olarak değerlendirilen Victor Ananias, Sri Lanka, Hindistan, Tayvan, Etiyopya’dan da finalistlerin yer aldığı “Tek Dünya” ödül adaylığı sertifikasını Vandana Shiva’nın elinden aldı.

Doğa dostu üretim ve tüketim modelleri konusunda fark yaratan çalışmalarıyla pek çok kurum tarafından çok sayıda farklı ödüle değer görülen Victor Ananias, tüm dünyada sosyal girişimcileri destekleyen ASHOKA Vakfı’nın Türkiye’de desteklediği ilk sosyal girişimciydi.

Victor Ananias doğaya adanmış bir yürekti. Bodrum’un ıssız kalmış son tepesinde,kanadı kopuk bir yeldeğirmeninin kıyısında, onun, öyküsünü rüzgar anlatır.
Ey güzel çocuk... Ey güzel çocuk! Victor isimli iyilik meleği! Seni ancak rüzgar anlatır.

Sayfa Başına Git

Victor Ananias