Victor’umuzu Anıyoruz

Geçen yıl 3 Mart’ta kaybettiğimiz sevgili Victor’u, aramızdan ayrılışının birinci yıldönümünde Bodrum Bitez’deki kabri başında, %100 Ekolojik Pazarlarda ve Kaz Dağları’ndaki Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi’nde düzenlenecek etkinliklerle anıyoruz.

3 Mart’ta Bodrum Bitez’deki kabri başında, 3 ve 4 Mart tarihlerinde kurucusu olduğu Şişli ve Kartal %100 Ekolojik Pazarlarda yapılacak hayırlarla (imece usulü, hep birlikte hazırlayacağımız yemeklerle) yad edilecek Victor için, 7 Mart’ta Kaz Dağları’ndaki Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi’nde de bir anma töreni ve “hayır” gerçekleştireceğiz.

Victor’un anısına tasarladığımız www.victorananias.com web sitesi de 3 Mart tarihinde açılacak. Sitede; Victor Ananias’ın yaşamı, attığı tohumlar (Buğday Restoran, Doğal Ürün Dükkânları, Buğday Ekolojik Yaşam Dergisi, TaTuTa, %100 Ekolojik Pazarlar, Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi), ardından yazılanlar, mutfağından, albümünden ve kaleminden bölümlerinde ondan kalan izler yer alıyor. Böylece kısa yaşamına pek çok şey sığdıran Victor Ananias, ardında bıraktıklarıyla var olmaya ve ekolojik yaşam alanında ilham vermeye devam ediyor.

Ekolojik tarım alanında tüm dünyada tanınan ve uluslararası ekolojik tarım kuruluşları tarafından geleceğin 5 liderinden biri olarak gösterilen sevgili Victor Ananias, 2008’de, dünyada sınırlı sayıda kişinin layık görüldüğü “One World Award” ödülünü almıştı.

Yaşamı boyunca ekolojik yaşam bilgisinin yayılması için büyük çaba gösterdi; ekolojik tarım, ekolojik ürünler, ekolojik turizm ve doğa dostu mimarlık alanlarında gelecek kuşaklara miras kalabilecek değerde çok sayıda tohum attı. %100 Ekolojik Pazarlar, TaTuTa (Tarım Turizm Takas), Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi onun attığı tohumlardan sadece birkaçı olarak bugün pek çok insanın yaşamına değer katıyor…

Sevgili Victor’u birlikte anmak için %100 Ekolojik Pazarlarda buluşalım. İsterseniz siz de Victor’un anısına yemek yapabilir ve saat 10.00’a kadar pazarlara getirip paylaşabilirsiniz.

Anma Programı

  • 3 Mart Bodrum – Bitez
  • 3 Mart Şişli %100 Ekolojik Pazar, saat 11.00
  • 4 Mart Kartal %100 Ekolojik Pazar saat 11.00
  • 7 Mart Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi – Adatepebaşı Köyü, Küçükkuyu

Victor Ananias doğaya adanmış bir yürekti. Bodrum’un ıssız kalmış son tepesinde,kanadı kopuk bir yeldeğirmeninin kıyısında, onun, öyküsünü rüzgar anlatır.
Ey güzel çocuk... Ey güzel çocuk! Victor isimli iyilik meleği! Seni ancak rüzgar anlatır.

Sayfa Başına Git

Victor Ananias